Postępują prace na drodze Przemyśl – Malhowice

17 grudnia 2019

Ostro ruszyła przebudowa ponad 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 885 wiodącej z Przemyśla przez Hermanowice i Malhowice do granicy państwa.

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Partnerami są tu Samorząd Województwa Podkarpackiego i Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa. Wspomniany program jest dofinansowany z funduszy Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa; całość projektu opiewa na 7,5 mln euro, w tym 6, 75 mln euro to dofinansowanie. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec października 2020 r.

Czytaj także: Ale będzie droga!  

Prace obejmują m.in.: modernizację i rozbudowę drogi ( w okolicy planowanego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice będzie ona miała 5 pasów), budowę dwóch mostów bez ograniczeń tonażowych, przebudowę skrzyżowań, budowę przepustów, chodników i ścieżek rowerowych oraz pętli autobusowej.

Obecnie trwają m.in. przygotowania do przebudowy przepustu na potoku Malinowskim. Przy okazji budowy, niestety, zmienia się otoczenie drogi – dawnego Traktu Dobromilskiego, obsadzonego niegdyś po obu stronach drzewami, wśród których były też dorodne jabłonie. Cóż, nowoczesność i wygoda ma swoją cenę.

sa