,,Niech się pan przymknie”, ,,Hańba!”. Obradowała przemyska rada miejska

17 grudnia 2019

Wczorajsza sesja rady miejskiej okazała się być próbą sił pomiędzy koalicją rządząca miastem (Koalicja Obywatelska i Wspólnie dla Przemyśla) a opozycją (PiS, SLD i Regia Civitas). Podczas najważniejszego posiedzenia tj. sesji dotyczącej budżetu wyszło na jaw, że prezydent i koalicja została pozbawiona inicjatywy przez opozycję kierowaną przez radnego Janusza Zapotockiego.

W efekcie uchwała budżetowa nie została podjęta, bo nie została przyjęta wieloletnia prognoza finansowa, która jest niezbędnym ,,składnikiem” uchwały budżetowej. Głosowanie w tej sprawie skończyło się wynikiem 11 za i 11 głosów przeciw.

Po wyborach samorządowych w 2018 roku klub KUKIZ’15 (aktualnie Wspólnie dla Przemyśla) miał 6 radnych. Razem z koalicyjną Platformą Obywatelską dawało to 12 głosów, co pozwalało sprawować władzę w mieście. Jednak jedna z radnych KUKIZ’15, Monika Różycka, porzuciła swój klub i stała się radną niezależną. 

Różycka od dłuższego czasu nie pojawia się na sesjach rady miejskiej. Koalicja rządząca miała zatem 11 głosów, co jednak najczęściej wystarczało, bo na sesjach nie pojawiał się także radny opozycji Tomasz Kulawik. Wczoraj jednak Kulawik wziął udział w sesji i siły się wyrównały.

Wczorajszej sesji towarzyszyły duże emocje radnych. Wiceprzewodniczący RM Andrzej Zapałowski w stronę radnego Zapotockiego użył słów ,,niech się pan przymknie…ja panu nie przeszkadzałem …”, z kolei Zapotocki prawie fizycznie nakłaniał radnych do opuszczenia sali.

Radny Tomasz Schabowski i KUKIZ’15 umieścili na swoich profilach filmik z zajść na wczorajszej sesji RM, na którym Zapotocki wyprowadza z sali radnych, by uniemożliwić głosowanie.

Kolejna sesja zapowiedziana została na 30 grudnia.

 

 

Radny Janusz Zapotocki siłą wyciąga radnych z sali obrad!

‼️ Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu przejdzie do historii, jako przykład "niezależności" radnych miejskich i popis wyjątkowej buty i arogancji jednego z nich. ‼️ Chcąc paraliżować pracę Rady Miejskiej radni PIS, stowarzyszenia Regia Civitas i SLD wielokrotnie uciekali się do łamania kworum i wychodzenia z sali podczas obrad, przez co rada miejska nie mogła dalej pracować (brak wymaganej liczby radnych).‼️ Jak mogą Państwo zobaczyć w krótkim nagraniu z dzisiejszych obrad jeden z radnych – samozwańczy przywódca radnych opozycyjnych, Pan Janusz Zapotocki nawołuje radnych PIS i Regia do wyjścia z sali, a ci posłusznie tę salę opuszczają. Dwoje radnych SLD, Pani Bogusława Nowak oraz Pan Tomasz Kulawik, którzy chcieli pracować jak na radnych przystało zostali przez radnego Zapotockiego wręcz wyszarpani z miejsc i wyrzuceni z sali obrad. SKANDAL!‼️ Tak wygląda demokracja w wykonaniu radnych PIS, Regia i Radnego Zapotockiego, który wyraźnie im przewodzi. Cel jest jeden: Paraliżować działania prezydenta i radnych chcących pracować na rzecz miasta!

Opublikowany przez Kukiz'15 • Przemyśl Poniedziałek, 16 grudnia 2019