Pomóż bocianom przetrwać zimę [Galeria zdjęć]

17 września 2015

W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu w tym roku przezimuje około 150 bocianów. Aby je wykarmić przez ten okres czasu potrzeba 15 ton mięsa.

W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu każdej zimy znajdują schronienie te bociany, które zostały poszkodowane i najczęściej ze względu na uszkodzone skrzydła nie są wstanie odlecieć do ciepłych krajów. Obecnie przebywa ich tam 68, jednak z czasem, gdy zaczną znikać plony z pól chodzące bociany będą przewożone do Ośrodka, a ich liczba wzrośnie do nawet 150. Aby przetrwały zimę muszą zostać dobrze wykarmione co pozwoli im nabrać ciała.

Prośba do mieszkańców, do wszystkich ludzi dobrej woli żeby w jakiś sposób pomóc w wykarmieniu tego potężnego stada – mówi doktor Andrzej Fedaczyński z Ośrodka – Jeden bocian zjada dziennie około pół kilograma mięsa, aby przetrwać zimę potrzebujemy 15 ton mięsa.

Poza pożywieniem potrzebne też są duże ilości słomy, którą zostanie wyłożone pomieszczenie, w którym w zimowe dni będą mogły się ukryć.

Anna Fortuna

[Not a valid template]