Pomoc od IKEI także w Przemyślu

17 kwietnia 2020

Ikea Retail (Ingka Group) ogłosiła w marcu podjęcie szeroko zakrojonych działań, które mają zapewnić środki niezbędne do życia i ochrony zdrowia w czasie walki z pandemią koronawirusa. Do Polski trafia pomoc o łącznej wartości 1 mln euro.

Od początku sytuacji kryzysowej w Polsce analizujemy dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczne. W tym momencie przewidujemy, że nasze wsparcie w postaci przekazanych produktów dla organizacji rządowych i pozarządowych w najbliższych miesiącach osiągnie wartość około 4,5 mln złotych. Zależy nam na dotarciu z efektywną pomocą przede wszystkim do osób, które są w pierwszej linii frontu z pandemią, jak personel medyczny. Planujemy także pomoc dla tych, którzy nie mogą schronić się bezpiecznie w domu, np. osobom doświadczających bezdomności, ale też szukamy sposobu dotarcia do najbardziej potrzebujących dzieci i rodzin, gdyż ich sytuacja bardzo się pogorszyła w ostatnich tygodniach – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, stojąca na czele Krajowej Grupy w IKEA ds. wsparcia społecznego na czas przeciwdziałania rozprzestrzenienia się koronawirusa w Polsce. 

W ramach tej pomocy w czwartek (16 kwietnia) dotarła z IKEI do Przemyśla dostawa 35 kompletów łóżek, materaców, pościeli, poduszek, kołder itp. Sprzęt jest tymczasowo składowany w siedzibie Przemyskiej Gospodarki Mieszkaniowej przy ulicy Kopernika. Docelowo zostanie wykorzystany jako wyposażenie miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny, ewakuacji w czasie kryzysu oraz do realizacji innych zadań z zakresu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej.

IKEA już wcześniej włączała się w lokalną pomoc służbom w Polsce. Materace, koce, pościel trafiły np. do lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowe i Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.

 

Zdjęcie – www.przemysl.pl (M.Słota)