Polski jazz w klubie Piwnice

8 kwietnia 2019

Już w najbliższy piątek (12 kwietnia) o godzinie 19:00 w klubie Piwnice Centrum Kulturalnego wystąpi polski zespół jazzowy, zdobywcy Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 2018 – Weezdob Collective. 

Założona w 2014 roku grupa od początku swego istnienia zdobywa nagrody i wyróżnienia na najważniejszych festiwalach jazzowych (m.in. Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festival, Bielska Zadymka Jazzowa czy Blue Note Poznań Competition). W skład kwintetu wchodzą młodzi instrumentaliści z Poznania, doskonale odnajdujący się we współczesnej muzyce improwizowanej – Kacper Smoliński (harmonijka), Kuba Marciniak (saksofon), Piotr Scholz (gitara), Damian Kostka (kontrabas), Adam Zagórski (perkusja). Repertuar zespołu to autorskie kompozycje wszystkich jego członków oraz standardy w zaskakujących aranżacjach. Wyjątkowe zestawienie instrumentów nadaje Weezdob Collective charakterystyczne brzmienie.

Koncert promuje ich pierwszy studyjny album „Star Cadillac”.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest popularyzacja polskiej muzyki jazzowej, dostarczenie publiczności wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie, a także przybliżenie tego co aktualne w polskiej muzyce jazzowej. Odbywające się trasy koncertowe zapewniają dostęp do muzycznej czołówki także słuchaczom w mniejszych miastach.