Policjanci z Medyki zabezpieczyli 7 kradzionych silników

18 kwietnia 2016

Wspólne działania funkcjonariuszy SG i Policji z Medyki doprowadziły do zabezpieczenia siedmiu silników zaburtowych do łodzi motorowych o wartości około 125 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, dalsze czynności przejęła do prowadzenia Policja.

W dniu14 kwietnia, funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Medyki realizowali wspólnie działania kontrolne mające na celu wykrycie „przestępczości samochodowej”. W związku z tym przeprowadzili kontrole kilku parkingów zlokalizowanych w rejonie przejścia granicznego w Medyce.

W trakcie kontroli strzeżonego parkingu na terenie miejscowości Medyka, w jednym z garaży, funkcjonariusze ujawnili siedem silników zaburtowych w stosunku do których istniało uzasadnione podejrzenie, że mogą pochodzić z kradzieży.

W wyniku dokonanych sprawdzeń, ustalono, iż cztery silniki figurują w bazie Systemu Informacyjnego Schengen jako kradzione w Niemczech, natomiast w stosunku do pozostałych trzech dokonano weryfikacji przy pomocy funkcjonariuszy niemieckiej policji z Centrum Kompetencji Policji Rzecznej w Konstanz.

Przypuszczenia kontrolerów potwierdziły się. Kolejne trzy weryfikowane motory również zostały skradzione w Niemczech. Sprawa ma charakter rozwojowy, dalsze czynności przejęła do prowadzenia Policja.