Pogranicznicy zatrzymali niebezpiecznego przestępcę

30 grudnia 2018

Niebezpieczny przestępca został zatrzymany na przejściu granicznym w Budomierzu. Rosjanin był poszukiwany przez Interpol.

23 grudnia, funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzając odprawę graniczną w kierunku na wyjazd z Polski, zatrzymali 28-letniego ob. Federacji Rosyjskiej poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu.

Mężczyzna od roku był poszukiwany przez rosyjski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Rosjanin zostanie przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, a do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywał w areszcie.

Od początku 2018 roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS. Oprócz tego zatrzymano ponad 120 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym siedmiu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.