Pogranicznicy uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo

13 stycznia 2016

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo.

Patrol strażników granicznych zauważył (10 stycznia), w pobliżu granicy, w okolicach nieistniejącej już dzisiaj miejscowości Bukowiec, stojący na poboczu samochód marki Volkswagen. W środku, na rozłożonym siedzeniu, leżała kobieta. Była nieprzytomna. Obok widać było rozrzucone lekarstwa i pustą butelkę po alkoholu. Funkcjonariusze szybko się zorientowali, że mogła targnąć się na własne życie. Dalsze próby nawiązania z nią kontaktu nie dawały rezultatu, więc wezwano pogotowie ratunkowe. Ponieważ, dojazd przez pogotowie na miejsce był niemożliwy, nieprzytomną kobietę przeniesiono do służbowego pojazdu i przez 20 minut, w drodze do oczekującej w Mucznem karetki, kobiecie udzielano pomocy przedmedycznej. 34-latka nieomal w ostatniej chwili trafiła do Szpitala w Ustrzykach Dolnych. Lekarze orzekli, że funkcjonariusze uratowali jej życie. Aktualnie, jej stan zdrowia jest stabilny.

Następnego dnia, do Komendanta Placówki w Stuposianach przyjechali rodzice kobiety i na jego ręce złożyli podziękowania dla ratujących córkę funkcjonariuszy.