Były szef przemyskiej policji został komendantem wojewódzkim

13 stycznia 2016

Insp. Krzysztof Pobuta został nowym komendantem podkarpackiej policji. Dotychczas pełnił tą funkcję w przemyskiej komendzie.

Insp. Krzysztof Pobuta w dniu wczorajszym z rąk inspektora Zbigniewa Maja Komendanta Głównego Policji odebrał decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu na stanowisko komendanta podkarpackiej policji. Dotychczas pełnił on tą funkcję w przemyskiej komendzie.

Insp. Krzysztof Pobuta urodził się w 1972 roku, w Radymnie. Ukończył studia na wydziale prawa i administracji UMCS, a także studia podyplomowe z zarządzania jakością administracji publicznej. Ma również tytuł doktora nauk społecznych w zakresie socjologii.

W 1991 r. rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji w Jarosławiu, a w marcu 2009 r. objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

Insp. Krzysztof Pobuta odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Zasłużony Policjant, Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem Zasługi dla Obronności Kraju, Złotym Medalem Zasłużony dla Straży Granicznej.