Atrakcyjna praca czeka. Potrzebni specjaliści.

19 listopada 2019

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa szuka 60. nowych pracowników. Chodzi o pracę na przejściach granicznych i komórkach dochodzeniowych. Do zadań nowo przyjętych pracowników pionu dochodzeniowego należeć będzie prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe, prowadzenie dochodzeń, zatrzymywania i przeszukiwanie osób, zatrzymywanie rzeczy, przeszukiwanie lokali mieszkalnych i innych pomieszczeń czy współpraca w organami ścigania, prokuraturą i sądami. KAS wzmacnia pion dochodzeniowy, który zwalczać ma mafię vatowskie i przestępstwa karuzelowe.

Poszukiwani są także chętni do pracy na przejściach granicznych. Tam do obowiązków funkcjonariuszy należeć będzie kontrola celna towarów i środków przewozowych, wymiar należności celnych i podatkowych związanych z przywozem i wywozem towarów i kontrola podróżnych.

Wymagania nie są zbyt wygórowane.Od kandydatów oczekuje się wykształcenia średniego lub średniego branżowego.W pionie śledczym mile widziane będą osoby z wykształceniem wyższym prawniczym i doświadczeniem zawodowym wyniesionym na przykład z kancelarii prawnych czy instytucji samorządowych. W pracy na przejściach granicznych przyda się wykształcenie w zakresie mechaniki czy elektroniki.

Praca w KAS to szansa na stabilne zatrudnienie a po okresie pracy na emeryturę mundurową. Oprócz wymogów merytorycznych należy cieszyć się nieposzlakowana opinią, dobrym stanem zdrowia i niekaralnością. Oferty należy składać do 6 grudnia.

Wzmocnienie KAS-u związane jest ze dalszą walką z wyłudzeniami VAT-owskim i planowanym przejściem w Malhowicach. Wiele także ma się zmienić na już istniejących przejściach granicznych, bo w związku z ich modernizacją potrzebni są nowi specjaliści.