„Podwodny świat” Piotra Kliszcza

3 września 2018

27 sierpnia 2018 r. w Galerii Baszta Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbył się finisaż wystawy fotografii Piotra Kliszcza „Podwodny świat”.

Wystawa fotografii Piotra Kliszcza z zawodu ortopedy i traumatologa zatytułowana „Podwodny świat” eksponowana była w Galerii Baszta Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przez dwa miesiące. Na zakończenie, w poniedziałek 27 sierpnia odbył się finisaż z udziałem autora prac, podczas którego prezentowane były filmy z podwodnych obserwacji przyrody oraz – dodatkowo, oprócz tych prezentowanych na wystawie – podwodne fotografie.

Podczas spotkania Piotr Kliszcz opowiadał w interesujący i sugestywny sposób o swojej pasji. Fotografuje od 7 roku życia, nurkuje od 15 lat – „wykonałem ponad 600 nurkowań w wodach o temperaturze od 0 º do 30º i o bardzo różnej przejrzystości.

Głębokość nurkowań to zwykle do 20-30 m (strefa światła i najbogatszego życia), ale są również zdjęcia z głębokości 57 m. Oczarowany pięknem podwodnej przyrody pragnę zaprezentować chwile złapane w oko obiektywu podczas ponad 200 nurkowań w różnych miejscach Adriatyku, Morza Czerwonego, Morza Północnego, Morza Śródziemnego, stawów, kamieniołomów i jezior Polski, Czech i Słowacji”. Piotr Kliszcz swoje zdjęcia prezentował już na wystawach w Rzeszowie, Krakowie, Lublinie, Leżajsku i Jarosławiu. W końcu przyszedł czas na Przemyśl – z czego przybyli na to spotkanie nie kryli zadowolenia.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński