Podróbki w przesyłkach z Chin zatrzymane przez funkcjonariuszy KAS w Przemyślu

5 czerwca 2018

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali towary, co do których zaistniało podejrzenie naruszenia prawa własności intelektualnej. Przesyłki pochodziły z Chin.

Ujawnienia dokonali funkcjonariusze Oddziału Celnego w Przemyślu w Miejscu Wyznaczonym „Poczta Polska”, w dniu 25 maja. Podczas kontroli zagranicznych przesyłek, zatrzymano towary, co do których zaistniało podejrzenie naruszenia prawa własności intelektualnej. Na zegarkach i torebkach, umieszczone były oznaczenia ekskluzywnych światowych marek. Zatrzymano łącznie sześć zegarków i dwie torebki.

Wartość jednego z ujawnionych zegarków została zadeklarowana w wysokości 110 EUR, innego na 510,43 CNY, pozostałych zaś od 8 do 10 USD za sztukę. W przypadku obu torebek – ich łączna wartość zadeklarowana została w wysokości  271 PLN.
Zadeklarowana niska wartość przesłanych towarów, która  znacząco odbiega od cen oryginalnie sygnowanych egzemplarzy, a także kraj pochodzenia wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do autentyczności zegarków i torebek.

O autentyczności i dalszym losie zakwestionowanych towarów zadecydują powiadomione kancelarie prawne, reprezentujące właścicieli chronionych znaków towarowych.

Fot. KAS