Podróbki w przesyłkach pocztowych

20 marca 2018

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Przemyślu kontrolując przesyłki pocztowe ujawnili kolejną partię podrabianych towarów.

Prowadząc rutynową kontrolę przesyłek pocztowych, funkcjonariusze KAS  z Oddziału Celnego w Przemyślu, zwrócili szczególną uwagę na 4 przesyłki z Chin. W dwóch z nich wykryli 3 torebki oznaczone logo znanych, światowych producentów.

W stosunku do jednej z torebek nadawca zadeklarował wartość  ok 117 USD,  wartość kolejnych dwóch torebek zadeklarowano w wysokości 50 USD. Oryginalne egzemplarze przesyłanej galanterii mogłyby kosztować znacznie więcej, bo ok 36 tys. złotych.
Podobnie było z zegarkiem znajdującym się w kolejnej przesyłce. Jej zadeklarowana wartość to kilkadziesiąt dolarów. Gdyby znajdujący się w niej zegarek był oryginalny, jego wartość mogłaby sięgnąć nawet 120 tys. złotych.

Wśród zakwestionowanych paczek znalazła się także przesyłka z okularami. I w tym przypadku zadeklarowana wartość towarów w stosunku do logo, którym były oznaczone, zdecydowała o zatrzymaniu paczki do dalszego postępowania.

O  autentyczności i dalszym losie zakwestionowanych towarów zadecydują powiadomione kancelarie prawne, reprezentujące właścicieli chronionych znaków towarowych.

Fot. KAS