Podróbki markowych kosmetyków przejęte przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej

30 sierpnia 2017

510 szt. kosmetyków do makijażu  oraz 72 klamry do pasków oznaczonych chronionym logo światowych producentów, to wynik przeszukania jednej z przemyskich noclegowni. Działania przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej  i Straży Granicznej.

W dniu 29 sierpnia, w godzinach porannych funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili działania na terenie jednej z przemyskich noclegowni.

W wyniku przeszukania pomieszczeń, mundurowi ujawnili 510 sztuk kosmetyków do makijażu oraz 72 klamry do spodni – wszystko oznaczone chronionym logo znanych światowych producentów. Wartość towaru oszacowano na 66 tys. złotych. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności zmierzające do ustalenia właściciela towaru. To kolejna partia podrabianych towarów zatrzymana wspólnie przez współpracujące służby.

W ubiegły piątek (25 bm.) na terenie bazaru w Przemyślu funkcjonariusze KAS i Policji zatrzymali blisko 400 szt. odzieży, zegarków, pasków do spodni i kosmetyków, których wartość szacowana jest na kwotę 10 tys. złotych.