Podrobił 12 pieczątek w paszporcie. Wpadł na granicy w Korczowej

20 lutego 2015

Obywatel Ukrainy podrobił pieczątki w paszporcie. Wpadł na granicy w Korczowej.

W minioną środę, na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli 38 -letniego Ukraińca funkcjonariusze SG zauważyli, że stemple jakie posiada w paszporcie odbiegają od wzoru. Wskazywały one, że mężczyzna wielokrotnie lądował na greckich lotniskach, a po kilku tygodniach tą samą drogą wracał na Ukrainę.

Po skontaktowaniu się z greckimi służbami granicznymi, okazało się, że Ukrainiec nie był w tych dniach, na które wskazywały stemple, odprawiany na żadnym przejściu granicznym w Grecji. Prawdopodobnie nigdy nie był w tym kraju, a pracował w innym na terenie UE, podrobione pieczątki miały świadczyć o tym, że zgodnie z terminem ważności wizy wracał na Ukrainę. Dzięki temu uzyskiwał kolejne wizy i mógł legalnie przebywać na terenie UE. Łącznie mężczyzna miał podrobionych w paszporcie 11 pieczątek greckiej i jedną polskiej kontroli granicznej.

Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, podrobienia dokumentu, do którego przyznał się. Mężczyzna otrzymał karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, a także decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę.