Podpisano umowę na budowę nowej sali gimnastycznej przy SP nr 14 w Przemyślu

5 lutego 2018

Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu doczeka się nowej sali gimnastycznej. Dziś podpisano umowę na rozpoczęcie prac budowlanych.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent miasta Przemyśla Robert Choma podpisał z Antonim Barem, właścicielem Zakładu Usługowego Remontowo-Budowlanego umowę na realizację budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Zadanie wielokadencyjne. Szczególne uznania dla wiceprezydenta Grzegorza Haydera, który przekopywał się przez te meandry stanów własnościowych, geodezyjnych, które nie pozwalały na wcześniejsze uruchomienie projektu. – powiedział prezydent Przemyśla Robert Choma.

Nowa sala gimnastyczna będzie mieć boisko o wymiarach 40 na 20 m. Będzie można w niej grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Znajdą się na niej także stalowe demontowane trybuny na 230 miejsc. Sala wraz z zapleczem, połączona zostanie przejściem z istniejącym budynkiem szkoły.

Podstawową przeszkodą realizacji tej inwestycji wcześniej był nieuregulowany stan prawny działki. Udało się to zmienić w 2013 r. Wówczas mogliśmy przystąpić do projektowania tej sali gimnastycznej. Projekt zakończono w październiku 2015 r., a pozwolenie na budowę otrzymaliśmy w maju 2016 r. I dopiero wówczas mogliśmy się zacząć starać o środki zewnętrzne. Dofinansowanie udało się uzyskać w roku ubiegłym więc mogliśmy wpisać, to zadanie do budżetu. – powiedział zastępca prezydenta Grzegorz Hayder.

Wiceprezydent podkreślił także, że nasze miasto ma bardzo skomplikowaną strukturę własnościową jeśli chodzi o nieruchomości, co jest związane z naszą bogatą historią.
Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej. Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie około 2 mln zł (nie więcej niż 30% wartościa zadania), przy kosztorysowej wartości zadania 6 070 335,98 zł.
Termin realizacji zadania – do 15 października 2020 r.

Anna Fortuna