Podkarpaccy uczniowie wyróżnieni

24 czerwca 2014

Uczniowie z województwa Podkarpackiego zostali nagrodzeni w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym i Literackim. Finał konkursu odbył się 21 czerwca w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Międzynarodowy konkurs dotyczył twórczości Marii Konopnickiej. Przystąpili do niego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Prace nadesłali również uczniowie szkół polonijnych z Białorusi, Ukrainy i USA.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się przy oprawie muzycznej przygotowanej przez zespół klarnecistów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie.

Uczniów z naszego województwa otrzymali zarówno nagrody jak i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych w konkursie plastycznym znaleźli się : Amelia Wota SP nr 3 w Krośnie, Rafał Zuzak SP w Zręcinie, Zuzanna Synoś Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne w Błażowej.

W konkursie literackim nagrody trafiły do : z Katolickiego Gimnazjum Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Krośnie Weroniki Bukowskiej, Aleksandry Adamskiej, Zuzanny Pyrki, Katarzyny Woźnicy oraz Mateusza Kucaby z Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie.