Podczas 2 kontroli na przejściu granicznym w Medyce znaleziono 1690 paczek papierosów

15 lipca 2016

Na przejściu granicznym w Medyce w trakcie 2 kontroli celnicy udaremnili przemyt 1690 paczek papierosów. Większość z nich przewoził ob. Izraela w samochodzie typu kabriolet.

Nad ranem 13 lipca, na przejściu granicznym w Medyce celnicy skierowali do kontroli szczegółowej samochód marki Opel – kabriolet, którym podróżował ob. Izraela. W wyniku przeprowadzonej rewizji, ujawniono 1160 paczek papierosów marki Marlboro bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w przestrzeni przeznaczonej na dach składany. Kierowca przyznał się do własności przemycanych papierosów.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet przyszłej kary grzywny wpłacił on 750 zł.

Kilka godzin wcześniej, do szczegółowej kontroli wytypowano wjeżdżający do Polski samochód marki Renault, którym podróżował obywatel Ukrainy. W trakcie prowadzonych działań, celnicy odkryli, że kierowca ukrył w komorze silnika i ściankach bocznych 530 paczek papierosów marki Compliment bez polskich znaków akcyzy.

Również w tym przepadku, przeciwko kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Obywatel Ukrainy wpłacił także 4 tys. zł tytułem grożącej mu kary.

Postępowaniem w tych sprawach zajmie się przemyski urząd celny.