Pobili mężczyznę idącego na dworzec PKP w Przemyślu

13 sierpnia 2018

Dwóch sprawców pobiło 32-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce przy Placu Legionów w Przemyślu.

W dniu 5 sierpnia, nad ranem w Przemyślu przy Placu Legionów, 32-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego idąc w kierunku dworca PKP został zaatakowany przez dwóch sprawców. Jeden z nich uderzył mężczyznę w głowę, a gdy ten upadł na ziemię obaj bili go pięściami i kopali po całym ciele.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci z przemyskiej komendy w bezpośrednim pościgu ujęli 30-letniego mieszkańca podprzemyskiej miejscowości, który został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Usłyszał on zarzut pobicia i spowodowania obrażeń ciała, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy.

Drugim ze sprawców okazał się 22-letni przemyślanin, który wczoraj zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Prokurator ogłosił mu zarzut pobicia i zastosował środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym, zakazu opuszczania kraju, a także poręczenie majątkowe w wysokości  5 tys. zł. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.