Po raz kolejny na przemyskim Rynku będziemy mogli wymienić makulaturę, szkło, plastiki, elektryczności na jabłka i cukierki

11 marca 2017

Na przemyskim Rynku po raz ósmy odbędzie się happening ekologiczny „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektryczności na witaminki dla młodzieży i dzieci”. Akcja potrwa w godz.10-17, w dniu 21 marca.

Przemyskie Centrum Wolontariatu – sekcja Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Wydział Gospodarki Komunalnej UM zapraszają po raz ósmy na akcję – happening „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”, który odbędzie się w dniu 21 marca br. na przemyskim Rynku.

Adresatami akcji są wszystkie osoby zainteresowane segregacją, utylizacją i recyklingiem śmieci. Szczególnymi uczestnikami mają być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie miasta Przemyśla, którzy będą rywalizować zbiórką odpadów wtórnych o trzy Specjalne Nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla.

Każdy uczestnik oddając odpowiednią ilość odpadów wtórnych otrzyma
w zamian ustaloną w regulaminie ilość jabłek, a oddając zużyte baterie- odpowiednią ilość cukierków. W ramach akcji organizatorzy planują rozdać 1,5 tony jabłek i ok. 150 kg cukierków.

Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

fot. Zbiórka makulatury w 2015 roku