Platforma przedstawiła kandydatów. Znany opozycjonista zepchnięty na liście.

23 sierpnia 2019

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do Sejmu w naszym okręgu wyborczym w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zgodnie z oczekiwaniami ,,jedynką” na liście została posłanka Joanna Frydrych z Krosna, a za nią, na ,,dwójce” startuje poseł Marek Rząsa.

Na trzecim miejscu listy znalazł się były burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, na czwartym wicestarosta jarosławski Józef Szkoła, a na piątym burmistrz Sieniawy Adam Woś.

,,Szóstkę” dostała przemyślanka Ewa Sawicka, która aktualnie sprawuje prestiżową funkcję przewodniczącej rady miejskiej w Przemyślu. Sawicka rozpoczęła już swoją kampanię z hasłem ,,Kobieta na 6-stkę”.

Dopiero na siódmym miejscu jest radny wojewódzki Antoni Pikul z Jasła. Pikul jest znany w całym kraju z tego, że jako opozycjonista spędził w komunistycznym więzieniu kilka miesięcy, a prokuratorem w jego sprawie był Stanisław Piotrowicz, aktualny poseł i kandydat na posła z Prawa i Sprawiedliwości. Dla elektoratu opozycji Piotrowicz jest symbolem hipokryzji PiS-u, które używając retoryki antykomunistycznej równocześnie umieszcza na swoich listach Piotrowicza. Zepchnięcie Pikula na niskie miejsce na liście to- jak wiadomo nieoficjalnie- efekt wewnętrznych tarć w  podkarpackiej Platformie Obywatelskiej i obawy innych kandydatów o to, że Pikul mógłby wziąć mandat poselski.  

Na liście KO na kolejnych miejscach znalazł się m.in. Krzysztof Kłak i Dariusz Wojakowski.

 

 

(red)

zdj.Michał Mielniczuk, domena publiczna UMWP