Platforma Obywatelska w Przemyślu ogłasza plan budowy zjednoczonej opozycji

20 maja 2017

W Przemyślu ogłoszono ideę zjednoczonej opozycji na Podkarpaciu. Uczestniczył w tym wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

Tak ważne jest by wcielać w życie, to co mówi Grzegorz Schetyna, o czym mówimy od długiego czasu, że tylko wspólnie zjednoczona opozycja jest w stanie obronić Polskę samorządową przed zakusami Polski centralistycznej, Polski partyjnej, Polski proponowanej przez PiS. Nie bez przyczyny jesteśmy tu, na Podkarpaciu, w pięknym Przemyślu, bo właśnie tutaj ludzie rozumieją ideę zjednoczonej opozycji. – podczas konferencji prasowej w Przemyślu powiedział wiceprzewodniczący PO Borys Budka.
Jakiś czas temu część działaczy Nowoczesnej w Przemyślu odeszła z szeregów partii, w wyborach wesprą zjednoczoną opozycję.

Niestety w pewnych sprawach kierunek Nowoczesnej na Podkarpaciu jak także w kraju nie idzie w dobrym kierunku. Dlatego podjęliśmy tą trudną decyzję o opuszczeniu szeregów partii. Najważniejszy dla nas jest Przemyśl, miasto, które do tej pory było jakby miastem niewykorzystanej szansy dlatego ważne jest by potencjał tych ludzi, którzy do tej pory tworzyli Nowoczesną nie poszedł na marne. – mówił Kamil Kurosz były szef Nowoczesnej w Przemyślu.

O specyfice Przemyśla jako bastionu PiS mówiła poseł Marta Golbik – Przemyśl to miasto, które jest dla nas niezwykle ważne. Bardzo się cieszę, że ludzie, którzy mają najwięcej determinacji i chęci do działania nie odpuszczają pod wpływem określonych wydarzeń, ale dalej chcą być w tej jednej formacji nazywanej przez nas zjednoczoną opozycją. Formacji, która ma sobie poradzić również w takich miejscach jak Przemyśl, jak Podkarpacie, które będą bardzo trudne. Wybory samorządowe to jest ogromne wyzwanie dla całej opozycji. Dla wszystkich ugrupowań, które muszą sobie zdawać sprawę z tego, że musimy pójść razem i musimy wspólnie zawalczyć.

Ten przekaz idzie z miasta o pięknej historii, miasta wielokulturowego. Tutaj żyły i żyją różne narody, my nie traktujemy nikogo jako gorszego sortu, nie traktujemy nikogo jako zakamuflowanej opcji, jesteśmy otwarci na wszystkich. Cieszę się, że to Przemyśl został wybrany na miasto, z którego idzie przekaz do innych miast – podkreślił poseł Marek Rząsa.

Dzisiaj z pięknego Przemyśla idzie konkretny sygnał, że idea zjednoczonej opozycji to nie puste słowa polityków, ale czyny. Platforma Obywatelska wyraźnie wskazuje, jaka jest najlepsza recepta na polski samorząd, na to, by samorząd został w rękach samorządowców, nie gminnych, powiatowych aktywistów. Tych, którzy kochają Polskę lokalną, regionalną i nie patrzą na Polskę przez pryzmat legitymacji partyjnej. Pomysł przemyski musi być kopiowany w całej Polsce. Jako Platforma jesteśmy otwarci na wszystkie osoby i ruchy, które tak jak my widzą największy potencjał w Polsce samorządowej, widzą sens zjednoczonej opozycji. Mam nadzieję, że również nasi koledzy z innych ugrupowań zrozumieją, że tak naprawdę po tej stronie nie ma przeciwników. Przeciwnik polityczny jest z drugiej strony i z nim tylko zjednoczona opozycja jest w stanie wygrać. – dodał B.Budka.

Anna Fortuna