Przemyscy radni PiS popierają Andrzeja Huka na wójta Gminy Przemyśl

24 listopada 2014

Druga tura wyborów w Przemyślu rozegra się nie tylko o stanowisko prezydenta miasta, ale również o wójta Gminy Przemyśl. Mieszkańcy wybiorą pomiędzy Andrzejem Hukiem, a Markiem Osetkiem. Ten pierwszy otrzymał poparcie swoich partyjnych kolegów Macieja Kamińskiego i Anny Schmidt.

Nowy członek Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński oraz radna sejmiku wojewódzkiego Anna Schimdt – oboje z PiS – w drugiej turze wyborów o stanowisko wójta Gminy Przemyśl popierają kandydaturę swojego kolegi z ugrupowania Andrzeja Huka. Jak zaznaczył Kamiński, ma on nadzieję, że skoro PiS będzie rządził w województwie i ma większość w mieście, to przełoży się to również na Gminę Przemyśl. Swoje poparcie dla tego kandydata argumentowała Anna Schmidt Andrzej Huk jest rękojmią i gwarancją tego, że postulaty wyborcze zostaną zrealizowane, gwarancją uczciwości, kompetencji i czystej polityki.

Andrzej Huk w pierwszej turze wyborów o wójta Gminy Przemyśl uzyskał 41 % poparcie, za tak liczne głosy podziękował swoim wyborcom. Jego zdaniem pojawiła się szansa żeby Gmina Przemyśl się rozwijała i została wprowadzona w XXI w. Oficjalnie Huk zdementował wszelkie informacje jakoby miał sie dogadywać z byłym wójtem gminy Witoldem Kowalskim i w razie wygranej wziąć go na swojego zastępcę. Skoro mieszkańcy go nie wybrali, nie ma takiej możliwości. Pojawia wiele fałszywych informacji, ale ludzie są na tyle rozsądni, że wiedzą, że w życiu codziennym nigdy nie zhańbiłem się jakimiś nieuczciwymi działaniami i nie popełniłem takich czynów, działań, które byłyby przeciwko tym, z którymi na co dzień współpracowałem zapewnił Andrzej Huk. Liczy on, że mieszkańcy gminy dokonają mądrego i rozważnego wyboru.

Udzielając oficjalnie swojego poparcia dla Andrzeja Huka, Maciej Kamiński i Anna Schimdt podziękowali za zaufanie jakim obdarzyli ich wyborcy oddając na nich licznie głosy i zapewnili, że będą robić wszystko aby nie zawieść tego zaufania i realizować swój program.

Anna Fortuna