Pirat drogowy omal nie rozjechał Przemyślanki. Nagrała to kamera [Film]

15 września 2017

Kierujący hondą civic omal nie potrącił pieszej na oznakowanym przejściu. Zdarzenie zarejestrowała kamera w autobusie MZK.

Zdarzenie miało miejsce 14 sierpnia br. tuż po godz. 12 na ul. Mickiewicza w Przemyślu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, 20-letnia kobieta przechodziła z prawej strony na lewą. Przed przejściem na prawym pasie zatrzymał się samochód osobowy i autobus MZK. W czasie, gdy piesza znajdowała się już na lewym pasie, na przejście wjechał z dużą prędkością kierujący hondą civic. Piesza odskoczyła gwałtownie na chodnik unikając uderzenia. Kierujący hondą nie zatrzymał się i odjechał ulicą Mickiewicza w kierunku ul. Jagiellońskiej. Całe zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamerę monitoringu zainstalowaną w autobusie MZK.

Pokrzywdzona tego samego dnia zgłosiła się do Komendy w Przemyślu przekazując funkcjonariuszom numer rejestracyjny hondy, który zdążyła zapamiętać. Kilka dni później do Komendy wpłynęło również nagranie z kamery monitoringu przekazane przez Miejski Zakład Komunikacji.

Funkcjonariusze przemyskiej drogówki ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 35-letni mieszkaniec Przemyśla, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zeznania świadków i film z monitoringu pozwoliły policjantom na skierowanie wniosku do sądu o ukaranie mężczyzny. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień. 35-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Film: Komenda Miejska Policji w Przemyślu