Pilnują bezpieczeństwa na przemyskim stoku

22 stycznia 2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu rozpoczęli działania w ramach kolejnej odsłony kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W sobotnie przedpołudnie, rozdawali na przemyskim stoku ulotki i dekalogi narciarza.

Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich oraz rozpowszechnienie „Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej”. Kampania objęta jest patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sobotę, na przemyskim stoku funkcjonariusze miejskiej komendy rozdawali ulotki promujące bezpieczne zachowania na stoku oraz dekalogi narciarza. Wśród dzieci i młodzieży promowali także konkurs plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”. Działania promujące kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przeprowadzone zostały przy wsparciu policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – asp. szt. Stanisława Filipka.

Z chwilą otwarcia przemyskiego stoku w tym sezonie narciarskim rozpoczęły się także służby patrolowe, które realizowane będą przez cały sezon zimowy. Policjanci pełniąc służbę na terenach narciarskich będą kontrolować prawidłowe korzystanie ze stoku, ujawniać ewentualne przestępstwa lub wykroczenia oraz reagować na inne przypadki łamania przepisów prawa i zasad bezpieczeństwa obowiązujących na stokach.
Podczas ferii zimowych, działania na stoku zostaną wzmożone. W tych dniach nie zabraknie pogadanek z zakresu bezpieczeństwa oraz konkursów z nagrodami dla najmłodszych uczestników zimowego wypoczynku na stoku.

fot. Wojciech Skorża (www.podkarpacka.policja.gov.pl)