Pikieta „przeciw dyktaturze” na przemyskim Placu Konstytucji Trzeciego Maja

25 stycznia 2018

W ramach międzynarodowej akcji Skradziona Sprawiedliwość pikietowano w Przemyślu.

W minioną niedzielę, o godz. 13 przy Placu Konstytucji 3 Maja, niewielka grupa przemyślan przez 20 minut pikietowała w ramach międzynarodowej akcji Skradziona Sprawiedliwość. W ten sposób zaznaczyli swój sprzeciw wobec „polityki kontroli i dyktatury, wobec gwałcenia Konstytucji i zasad demokracji, wobec łamania konwencji Unii Europejskiej”.

Odebraliście nam słowa. Zmieniliście im znaczenia, wywróciliście ich wartość na drugą stronę. Braterstwo już nie jest braterstwem, ale linią graniczną między wami a tymi, których chcecie za nią ustawić. Miłosierdzie to dla was słabość, choć nas uczono, że cechowało najsilniejszych. Odebraliście nam wiarę w mądrość, w ludzką przyzwoitość, w to, że istnieje coś więcej niż doczesny interes. Nie chcecie nas usłyszeć, zagłuszacie nas wyjącymi syrenami policyjnych kordonów. Szczujecie ludzi przeciw ludziom, braci przeciw braciom, dzieci przeciw rodzicom. Ale my nie damy się zaszczuć jak strachliwe zwierzęta.”

Nie damy się zagłuszyć warkotem radiowozów. Staniemy ramię w ramię bez jednego słowa, bez jednego gestu. Staniemy przed wami jak manekiny, które chcecie z nas uczynić, jak mary, które będą prześladować wasze szczątkowe sumienia. Staniemy i już nie odejdziemy, a nasz bezgłośny krzyk będzie donośniejszy od bomb.” – mówią organizatorzy akcji.