Pijany sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia

5 sierpnia 2016

Mieszkaniec Przemyśla spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
W minioną środę kierujący osobową toyotą jadąc ul. Jagiellońską w kierunku Mostu Orląt poczuł uderzenie w tył pojazdu przez pojazd marki Daewoo. Obaj kierujący zatrzymali się i zjechali na najbliższy parking, gdzie mieli dojść do porozumienia bez udziału policji. W trakcie rozmowy sprawca kolizji oświadczył, że nie jest właścicielem samochodu, a jedynie pożyczył go w tym dniu, dlatego też poszkodowany postanowił zadzwonić na policję. W tym czasie jednak sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze udali się pod adres zamieszkania sprawcy kolizji. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,83 promila w wydychanym powietrzu. Kierującemu daewoo pobrano krew do badań, zatrzymano prawo jazdy, a do czasu wytrzeźwienia osadzono w policyjnym areszcie.

Mieszkaniec Przemyśla odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, nawiązka w wysokości 5000 złotych oraz grzywna.