Pensja Roberta Chomy nie zmieni się

3 stycznia 2015

Samorząd Przemyśla zatwierdził wynagrodzenie prezydenta Roberta Chomy. Będzie ono podobne jak w ubiegłej kadencji. Za jego obniżeniem postulował Wojciech Błachowicz, jednak radni nie poparli go.

Robert Choma będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 6 tys. zł podstawy zasadniczej plus 2 tys. zł dodatku funkcyjnego. Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć 35 % dodatku specjalnego oraz 20 % dodatku za wieloletnią pracę. Razem da to sumę około 12 tys. zł.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, gdy głosowano nad zatwierdzeniem zarobków prezydenta Wojciech Błachowicz zaproponował aby przy tak trudnej sytuacji finansowej miasta Robert Choma sam wyszedł z inicjatywą symbolicznego obniżenia swojej pensji ( 5-10 %). Byłby to dobry krok na wykazanie chęci rozpoczęcia oszczędzania. Błachowicz wyszedł również z pomysłem by radni dali przykład i również zobowiązali się obniżyć swoje diety.

Na chwilę obecną Robert Choma nie wyszedł z taką propozycją . Została ona również odrzucona przez radnych, którzy nie poparli wniosku formalnego za obniżeniem wynagrodzenia włodarza.