Pasmo sukcesów uczniów szkoły muzycznej w Przemyślu

8 kwietnia 2014

Koniec marca i początek kwietnia obfitował w pasmo sukcesów uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu.

Końcem marca w Dębicy odbył się konkurs „Dźwięki smyczkiem malowane”, skierowany do młodych skrzypków i wiolonczelistów uczących się w szkołach I stopnia. Dwie przemyślanki Urszula Jarosz i Aleksandra Baszak zajęły II miejsce. Do występu przygotowywały się pod okiem mgr Anny Magdziak.

Kolejnym sukcesem okazał się występ Łukasza Pieniążka w IX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle. Uczeń drugiej klasy akordeonu otrzymał I nagrodę. Na co dzień uczy się w klasie mgr Sławomira Wilka.

1-2 kwietnia w Strzyżowie miały miejsce XI Regionalne Przesłuchania Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I stopnia. Biorąca w nich udział Aleksandra Zagulak z klasy dr hab. Leszka Suszyckiego zajęła II miejsce, w grupie III.

W Lubaczowskich Fortepianowych Impresjach Muzycznych w I gr wiekowej na III miejscu znalazł się Mateusz Mazurek, zaś w II gr wyróżnienie uzyskała Zofia Maćkowiak – uczniowie mgr Pawła Walciszewskiego. W grupie III, I miejsce zdobyła Alicja Pańczak ,uczennica mgr Agnieszki Kwiecińskiej, a miejsce II trafiło do Jędrzeja Tarczyńskiego od mgr Jadwigi Bosek.

5.04 w Łańcucie, podczas Regionalnych Prezentacji Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia, chór „Cantore Iuvenes” otrzymał najwyższe wyróżnienie zdobywając nagrodę „Złote pasmo”. Chór na codzień prowadzony przez mgr Joannę Gibałę-Szelążek powtórzył swój sukces z roku 2012.

W Chełmie, podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego „Gitara na Kresach”, Paweł Czechowski w swojej kategorii wiekowej zajął III miejsce. Do występów przygotowywany jest przez mgr Anatola Szamlego.