Para przemyślan bezprawnie weszła do altan ogrodowych

4 czerwca 2016

Młodzi przemyślanie odpowiedzą za bezprawne wejście do dwóch altan ogrodowych. Para postanowiła majową noc spędzić w cudzym domku działkowym.

W nocy z 28 na 29 maja, 18-letni chłopak i 20-letnia dziewczyna chcąc towarzysko spędzić czas udali się na teren ogródków działkowych. Tam wpadli na pomysł by wejść do jednej z altan, ale drzwi były zamknięte dlatego uszkodzili je.

Po wejściu do środka stwierdzili jednak, że pomieszczenie nie spełnia ich wymagań, więc postanowili spróbować w kolejnym. Podobnie działając weszli do drugiej altany.

Rano właściciele obiektów stwierdzili uszkodzenia i zawiadomili policjantów. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zabezpieczyli ślady i szybko wskazali osoby, które mogą być odpowiedzialne za ujawnione przestępstwo. Już następnego dnia oboje sprawcy zostali zatrzymani. Po usłyszeniu zarzutu naruszenia miru domowego, przyznali się do popełnionego czynu.

Aktualnie trwa postępowanie, przedmiotem którego będzie ustalenie, czy młodym przemyślanom nie towarzyszyły inne osoby i ewentualne pociągnięcie tych osób do odpowiedzialności karnej.