Otwarcie biura europoselskiego Elżbiety Łukacijewskiej w Przemyślu [zdjęcia]

10 listopada 2017

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska otworzyła w Przemyślu swoje biuro poselskie.

W piątkowe popołudnie, posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska oficjalnie otworzyła swoje biuro poselskie w Przemyślu.

Miałam wiele próśb od mieszkańców Przemyśla, w tym dużej mierze od młodych ludzi, aby otworzyć biuro tutaj tak by mieli oni okazję spotkać się, porozmawiać, zasięgnąć opinio, ale także zgłaszać swoje uwagi i wątpliwości. Miejsce to powinno skupiać różne wizje, akcje, różne poglądy. Biuro będzie czynne trzy dni w tygodniu i w miarę możliwości będę się starała jak najczęściej być tutaj. – powiedziała eoroposłanka Elżbieta Łukacijewska.

Podczas otwarcia biura obecny był Dariusz Rosati Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Bardzo miło mi być w Przemyślu, gdzie zawitała Europa. Wiem oczywiście, że cała Polska i Przemyśl jest w Europie, ale dobrze jest czasami jak za decyzjami politycznymi idą również takie bardzo namacalne dowody obecności Polski w UE, to biuro europejskie jest jednym z takich dowodów. Biuro europosła służy aby przekazywać Państwu informacje o tym co się dzieje w Europie, w Parlamencie Europejskim. Jest to wiedza wciąż dość ograniczona w polskim społeczeństwie i warto korzystać z okazji, że takie biuro jest żeby się dowiedzieć o czym tamci posłowie debatują, jakie decyzje podejmują i jaki to ma wpływ na codzienne życie tutaj w Przemyślu. A zapewniam, że ma. Ponad połowa prawa obowiązującego w Polsce jest już stanowiona w Parlamencie Europejskim, także warto wiedzieć co tam się dzieje. Drugim zadaniem biura jest wysłuchiwać Państwa opinii, jakie są sprawy, które Państwa trapią, jakie są troski, problemy. – powiedział europoseł Dariusz Rosati.

Od pół roku D. Rosati jestem przewodniczącym Delegacji do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina.
Ukraina to jest nasz ważny partner, partner strategiczny, z którym losy historyczne Polskę wiązały przez wiele setek lat. Różna była ta historia, ale chcemy budować te stosunki z Ukrainą w taki sposób aby były służyły one Ukrainie i przede wszystkim nam tutaj w Polsce, aby przyczyniały się do naszego bezpieczeństwa, żeby regiony przygraniczne takie jak Podkarpacie, Przemyśl korzystały z tego sąsiedztwa, a nie były poddane jakimś zagrożeniom czy ryzyku. – dodał Rosati.

Biuro europoselskie E.Łukacijewskiej mieści się przy ul.Słowackiego 23 w Przemyślu.

Anna Fortuna