Ostatni odcinek autostrady A4 otwarty. Teraz z Przemyśla do Rzeszowa dojedziesz w mniej niż 50 minut

21 lipca 2016

W dniu wczorajszym otwarto odcinek autostrady A4 z Przeworska do Rzeszowa. Jest to fragment najdłuższej w Polsce autostrady liczącej 672 km.

W środę otwarto 41 km odcinek autostrady A4 z Przeworska do Rzeszowa. Jest to część najdłuższej w Polsce autostrady liczącej 672 km oraz jedynej przebiegającej od granicy do granicy kraju – połączenie Niemiec, Czech i Ukrainy przez Polskę.

Autostrada może mieć wpływ na rozwój gospodarki Podkarpacia jak i całego kraju. Droga ta pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrów miast ( Rzeszowa, Łańcuta, Przeworska ), odsunie ruch ciężki z terenów mieszkaniowych i przejmie część ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich, a także wpłynie na oszczędność czasu w przewozach pasażerskich i towarowych. Dzięki otwartemu dzisiaj odcinkowi autostrady, podróż z Rzeszowa do Jarosławia będzie krótsza o ponad 30 min.

Na tym 41 km odcinku wciąż trwają ostatnie prace, ich zakończenie planuje się na 20 października br. Koszt budowy tego fragmentu autostrady wyniósł prawie 986 mln zł.