Oferta na ferie w Przemyślu
Tegoroczne ferie zimowe w województwie podkarpackim rozpoczynają się 29 stycznia i trwać będą do 12 lutego. Na ten czas przemyskie instytucje i placówki przygotowały dla dzieci i młodzieży interesującą ofertę spędzenia wolnego czasu w mieście.
FERIE W MUZEUM – od 30 stycznia do 9 lutego
Tematy zajęć do wyboru:
Ochrą i węglem – paleolityczna sztuka jaskiniowa. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą przykłady rysunków, rytów, malowideł oraz płaskorzeźb francuskich i hiszpańskich sztuki jaskiniowej. Warsztaty połączone są z zajęciami plastycznymi podczas których dzieci będą mogły wykonać swoje własne „malowidła jaskiniowe”.
Jan Cybis. WARSZTATY MALARSKIE. Poznajemy odpowiedzi na pytania: Na czym można malować? Przy pomocy jakich narzędzi? Co to jest sztaluga, werniks, blejtram? Jakie są techniki malarskie?
Cykl warsztatów: Decoupage jako technika ozdabiania przedmiotów: ramki na zdjęcia, wazony (oraz inne przedmioty typu: filiżanki, talerze itp.), zakładki do książek.
Tajemnice zamku przemyskiego. Podczas zajęć dzieci poznają historię i tajemnice Zamku Kazimierzowskiego oraz wykonują model zamku z tektury.
Muzealne Eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty! Zajęcia prowadzone są w oparciu o Rodzinny Przewodnik po Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.
Opłata za udział w warsztatach muzealnych wynosi 5 zł/os. Dodatkowa opłata za prowadzącego/edukatora w wysokości 20 zł od grupy. Grupy należy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem osobiście, w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, pl. Berka Joselewicza lub telefonicznie pod numerem: 16 679 30 45 lub 16 679 30 08.
FERIE W PRZEMYSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ – „Ferie w wiosce Eskimosów” – 30 stycznia – 9 lutego, w godz. 10-11.30, zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat
Program Ferii:
30.01 – Zabawy w lodowej krainie – uczestnicy zostają przydzieleni do osady, wybierają przywódcę plemienia, nabywają umiejętności pozwalających na przeżycie w chłodzie i mrozie. Poznaj Arktykę – królestwo wiecznego lodu i śniegu! – prezentacja multimedialna
31.01 – Jestem sobie Eskimosek – warsztaty plastyczne. Historia Anaruka, chłopca, który mieszkał na Grenlandii – czytanie fragmentów książki Czesława Centkiewicza
1.02 – Eskimosek i jego kraj – tworzenie plakatów o Grenlandii i jej mieszkańcach, zawody w łowieniu ryb, śnieżne opowiastki
2.02 – Turniej gier komputerowych w Mediatece. Domek Eskimoska – warsztaty plastyczne 3.02 – Kino mrożące krew w żyłach – oglądanie fragmentów filmów o Arktyce. Konkurs kinomaniaka
6.02 – Kraina, gdzie zawsze jest biało – tworzenie makiety. Poznawanie przyjaciół Eskimoska
7.02 – W osadzie Eskimosów – zwyczaje i sposób na życie krewnych Anaruka. Zimowe harce – zabawa taneczna oraz warsztaty wokalne
8.02 – Turniej gier komputerowych w Mediatece. Warsztaty plastyczne z artystą malarzem Henrykiem Lasko
9.02 – Eskimoski karnawał, czyli wspólne zabawy na zakończenie spotkań w Przemyskiej
Zapisy trwają od 15 do 26 stycznia br. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży PBP, tel. 16 675 16 75, w. 520. Wymagane wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest pod adresem:
http://biblioteka.przemysl.pl/art,539,zapraszamy-dzieci-na-ferie-w-wiosce-eskimosow
FERIE NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM – warsztaty teatralne z Teatrem „Fredreum”, 5-7 lutego
Zgłoszenia telefoniczne pod nr 16 678 25 43 lub 534 213 655 lub w biurze Towarzystwa – mieszczącego się przy ul. Grodzkiej 1.
Kontakt:
e-mail: biuro@fredreum.hekko24.pl
www.fredreum.pl
Fredreum na Facebooku
FERIE W PRACOWNI CERAMICZNEJ – „NA BIEGUN PÓŁNOCNY” – 5-9 lutego, w godz. 9-13, zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 l,
Program zajęć:
5.02 – zimowy domek – podgrzewacz, gorący kubek – kręcenie na kole
6.02. – talerz ze śnieżynką, zimne lody
7.02 – rybki z przerębli, zamarznięte jezioro
8.02 – pingwin nawilżacz, zimowe zwierzątka: miś, foka, pingwin, renifer
9.02 – latające renifery, bałwanek – pojemnik
Codziennie oprócz zajęć ceramicznych, dzieci będą miały zabawy plastyczne i ruchowe. Pracownia zapewnia wszystkie materiały, prace wykonane przez uczestników przechodzą na ich własność (odbiór prac ceramicznych odbywa się min. dwa tygodnie po zajęciach – ze względu na proces wypalania).
Uczestnicy zajęć przynoszą ze sobą drugie śniadanie, w pracowni poczęstowani zostaną gorącą herbatą. Organizatorzy warsztatów proszą o stosowne ubranie (takie, które można pobrudzić).
Zapisów można dokonywać w pracowni, albo dzwoniąc pod numer: 500 872 577 lub 533 890 099.
Miejsce: Przemyśl, ul. Asnyka 6
Ponadto:
– obóz sportowy UKS „15” siatkówka dziewcząt
– Biały ORLIK przy ul. Dworskiego – bezpłatne korzystanie z lodowiska
– zajęcia na krytej pływalni