Dzięki jednej z kamer na terenie Przemyśla ujęto pijanego kierowcę

15 stycznia 2018

Miasto Przemyśl przez całą dobę obserwuje 17 kamer monitoringu miejskiego. Dzięki jednej z kamer ujęto pijanego kierowcę.

W zeszłą środę po godz. 13 policjanci przemyskiej drogówki, otrzymali informacje od funkcjonariusza Straży Miejskiej, pracującego w Centrum Monitoringu Miejskiego, o uszkodzeniu zaparkowanego pojazdu przy ul. Plac na Bramie.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze skierowali się wskazanego przez strażnika miejskiego citroena xsary, który miał włączony silnik. Za kierownicą pojazdu siedział młody mężczyzna. W trakcie legitymowania funkcjonariusze wyczuli od 35-letniego obywatela Ukrainy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,6 promila organizmie.

Na parkingu znajdował się również uszkodzony pojazd marki honda, na który kierujący citroenem najechał cofając. Całe zdarzenie uchwyciły miejskie kamery. Obywatel Ukrainy został zatrzymany w policyjnym areszcie, pobrano od niego również krew do badań. Zatrzymano mu prawo jazdy.

35-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, ponadto otrzymał mandat za spowodowanie kolizji.