Odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży

30 marca 2018

Kilkanaście odcinków szyn i wkrętów kolejowych, klocków hamulcowych oraz innych elementów kolejowych, o wadze ponad 1300 kg, to efekt wspólnych działań policjantów z komisariatu z Medyki i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Odzyskane przedmioty znajdowały się na jednym ze złomowisk na terenie powiatu.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Medyce wspólnie z funkcjonariuszami grupy operacyjno-interwencyjnej Straży Ochrony Kolei ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży. W dniu 26 marca weszli na teren jednego ze złomowisk na terenie powiatu. Ujawnili tam elementy infrastruktury kolejowej w postaci płyt stopowych, łubek i wkrętów szynowych, klocków hamulcowych oraz kilkunastu odcinków szyn kolejowych. Łączna waga elementów kolejowych to 1350 kg.
Funkcjonariusze sprawdzili także kilkanaście karoserii samochodowych, które znajdowały się na terenie skupu złomu. W trakcie kontroli karoserii pojazdu marki mercedes sprinter ustalono, że pojazd ten figuruje w bazie SIS jako utracony na terytorium Niemiec i fakt ten zgłoszono jednostce niemieckiej Policji w Berlinie. Mercedesa i pozostałe elementy zabezpieczono na terenie złomowiska.

Na miejscu wykonano oględziny i dokumentacje fotograficzną, przesłuchano również świadków. Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy polegać będą m.in. sprawdzeniu pochodzenia pozostałych zabezpieczonych przedmiotów.

Sprawa ma charakter rozwojowy.