Odzyskali kradzione pojazdy o wartości ponad 130 tys. zł

9 kwietnia 2018

Pogranicznicy zatrzymali kradzione pojazdy. Odzyskane pojazdy oszacowano na kwotę ponad 130 tys. zł.

W dniu 30 marca, w godzinach wieczornych, do kontroli na wyjazd z Polski w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem marki Citroen Jumpy (rok prod. 2017). W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pojazd którego wartość oszacowano na 80 tys. złotych widnieje w bazach policyjnych jako utracony na terytorium Austrii.

Trzy godziny później, na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała Volkswagena, którym podróżował 31-letni Ukrainiec. W pojeździe była widoczna ingerencja w pole numerowe VIN. Szacunkowa wartość pojazdu to ok. 22 tys. złotych.
Następnego dnia na przejściu w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ciągnik siodłowy marki Scania. Numery identyfikacyjne pojazdu zostały usunięte, a następnie zamieszczone w innym miejscu. Kierowcą ciągnika wartego ok 25 tys. złotych był 42-letni obywatel Polski, natomiast właścicielem 34-letni obywatel Ukrainy, który kierując innym pojazdem również zgłosił się do kontroli.

W niedzielę na przejściu granicznym Korczowej. 48-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, próbował wywieźć silnik samochodowy. Funkcjonariusz SG ustalili, że pochodzi on z pojazdu marki volkswagen transporter poszukiwanego m.in. przez Interpol. W toku czynności Straż Graniczna potwierdziła, że samochód z którego pochodził zatrzymany silnik (szacunkowa wartość 8 tys. złotych) został skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii.

We wszystkich przypadkach osoby powiązane ze zdarzeniami oraz zatrzymane pojazdy i silnik zostały przekazane funkcjonariuszom Policji, który będą prowadzili dalsze czynności.