Od dziś za mandat zapłacimy kartą. Przemyscy policjanci otrzymali terminale płatnicze

1 lutego 2018

Od dziś przemyscy policjanci ruchu drogowego, wyjeżdżając do służby mają na wyposażeniu terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, pełniąc służbę na drogach powiatu przemyskiego, już korzystają z terminali płatniczych. Dzięki nim za popełnione wykroczenie zapłacimy kartą bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.

Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.
To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem jest on zobowiązany do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej.

Przemyska drogówka otrzymała 7 terminali płatniczych. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie. Pamiętajmy, że nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale.