Od dziś za mandat zapłacimy kartą. Przemyscy policjanci otrzymali terminale płatnicze

Od dziś przemyscy policjanci ruchu drogowego, wyjeżdżając do służby mają na wyposażeniu terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, pełniąc służbę na drogach powiatu przemyskiego, już korzystają z terminali płatniczych. Dzięki nim za popełnione wykroczenie zapłacimy kartą bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.

Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.
To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem jest on zobowiązany do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej.

Przemyska drogówka otrzymała 7 terminali płatniczych. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie. Pamiętajmy, że nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale.