Obywatele Niemiec nielegalnie przekroczyli granicę

28 kwietnia 2018

Trzej obywatele Niemiec nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Polski na Ukrainę i z powrotem. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa oraz dobrowolnie poddali karze.

W dniu 26 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych. Funkcjonariusze SG z placówki w Korczowej patrolujący rejon granicy państwowej w gminie Wielkie Oczy, zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody na niemieckich numerach rejestracyjnych. W pojazdach podróżowało czterech obywateli Niemiec w wieku od 20 do 57 lat.

Trzech z kontrolowanych mężczyzn nielegalnie przekroczyło granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemcy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, a następnie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy.

Zatrzymani obywatele Niemiec przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku. Wobec cudzoziemców zastosowano również środek karny w postaci podania wyroku do wiadomości publicznej. Mężczyźni wrócili do Niemiec.