Konkurs plastyczny „Wybieram marzenia – nie uzależnienia” rozstrzygnięty [Galeria zdjęć]

27 kwietnia 2018

W dniu 24 kwietnia, w siedzibie Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy wyłoniono najlepsze prace w ramach konkursu plastycznego – ,,Wybieram marzenia – nie uzależnienia!”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat uzależnień oraz promocja zdrowego trybu życia.

Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat uzależnień oraz uświadomienie młodzieży o zagrożeniach jakie wynikają z sięgania po używki, a także promocja zdrowego trybu życia.
Uzależnienia to problem zarówno zdrowotny jak i społeczny. Badania ankietowe prowadzone na przestrzeni kilku ostatnich lat wśród młodzieży szkolnej pokazują, że uczniowie mają łatwy dostęp do papierosów, alkoholu, narkotyków. W tych badaniach młodzi ludzie przyznają, że sięgają po różnego rodzaju używki, najczęściej po alkohol. Jak widać problem używek jest blisko nas więc konieczne jest prowadzenie różnego rodzaju działań skierowanych na promocję zdrowia, edukację i kształtowanie właściwych postaw zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. – powiedziała Barbara Honicka, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Przemyślu.

Profilaktyka jest najważniejsza, jest najbardziej skutecznym sposobem przeciwdziałania. Przy ogromnej kampanii koncernów alkoholowych i dostępności do używek nie możemy stać bezradni, musimy działać wszelkimi sposobami żeby się temu przeciwstawić. Temu służą m.in. takie konkursy. Ich efektem nie jest tylko wykonana praca, ale także rozmowa z nauczycielem o używkach podczas jej wykonywania. – powiedziała Danuta Wiech naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM w Przemyślu.

Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt prac ze szkół podstawowych z terenu powiatu przemyskiego.

Wyniki konkursu:
I miejsce Mateusz Rabski kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orzechowcach
II miejsce Milena Gorczyca kl. V, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orzechowcach
III miejsce Hanna Duda kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drohojowie
Wyróżnienia:
Klaudia Łęgowy kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Orłach
Kinga Kościak kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Orłach
Julia Potoczna kl. VI, Zespół Szkolno- Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach

Organizatorzy konkursu szczególnie dziękują za współorganizację oraz pomoc w realizacji jego: Rzecznikowi Praw Pacjenta, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przemyślu, Prezydentowi Miasta Przemyśla, Wójtowi Gminy Żurawica, Starostwu Powiatowemu w Przemyślu.

Anna Fortuna

no images were found