Nożownik z Gdańska zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce

3 listopada 2017

Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali nożownika z Gdańska. Mężczyzna próbował opuścić granice naszego kraju podróżując busem.

W dniu 1 listopada, około godz. 17.30 przy Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku sprawca podbiegł do 49-letniego obywatela Ukrainy i zadał mu nożem cztery ciosy w brzuch, a następnie uciekł. Mimo długiej reanimacji zaatakowany zmarł.

Policja zatrzymała w tej sprawie pięciu obywateli Ukrainy, w wieku od 20 do 40 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Kolejną osobę zatrzymano na przejściu granicznym w Medyce, w dniu 2 listopada, po godz.21.00.

38 letni ob. Ukrainy usiłował opuścić Polskę podróżując busem z Polski na Ukrainę. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki w trakcie kontroli jego dokumentów ujawnili, że dane osobowe podróżnego figurują w bazach – jako osoby podejrzewanej o zabójstwo. – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

W trakcie zatrzymania zastosowano szczególne procedury dotyczące osób potencjalnie niebezpiecznych. Cudzoziemca przekazano Policji.