Nowy orlik już w użytku [Galeria zdjęć]

22 września 2016

Przy ul. Focha w Przemyślu oddano do użytku boisko wielofunkcyjne – orlik. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 r.

W czwartek, 22 września odbyło się uroczyste oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego przy ul. Focha.

Są takie słowa, które definiują szczęście „Szukaj celu, który Cię uskrzydli, natchnie, da Ci prawdziwą wewnętrzną satysfakcję”. Myślę, że dzisiaj na prawdę wszyscy jesteśmy usatysfakcjonowani, że mamy przy ul. Focha osiedlowe boisko. Jest to szczególny sukces, bo będący wspólnym dziełem władz miasta i mieszkańców. Dziękuję przedstawicielom władz miasta w imieniu całej społeczności szkolnej i mieszkańców osiedla za budżet obywatelski, za przekazanie mieszkańcom prawa do decydowania o części budżetu miejskiego, a tym samym prawa do kształtowania tej najbliższej, otaczającej nas rzeczywistości – mówiła dyrektor SP nr 14 w Przemyślu, Małgorzata Kozaczenko.

Sp nr 14 jest beneficjentem dwóch obiektów powstałych w ramach BO, obok boiska przy ul.Focha jest to również znajdujący się plac zabaw przy szkole. Nowo powstałe boisko poprawi bazę sportową tej szkoły.

Inwestycja o wartości 308 tys. zł została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 r. Wykonawcą projektu było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Prom” Leszek Styka.

Prace rozpoczęto 7 lipca br., a zakończono 19 sierpnia.

Anna Fotuna

no images were found