Nieudana podróż młodej Azjatki

10 grudnia 2019

27-letnia kobieta podająca się za obywatelkę Bułgarii stawiła się do odprawy granicznej na granicy polsko-ukraińskiej w Korczowej. ,,Bułgarka” wylegitymowała się bułgarskim paszportem, a także bułgarskim prawem jazdy i dowodem osobistym. Jednak pogranicznicy zauważyli pewne cechy dokumentów, które wzbudziły ich podejrzenia. Po dalszej, wnikliwej analizie podejrzenia funkcjonariuszy SG potwierdziły, że wszystkie okazane dokumenty były fałszywe.

Po przejrzeniu bagażu podróżnego kobiety okazało się, że 27-latka przewoziła ze sobą oryginalne wietnamskie ,,papiery”. Kobieta po zatrzymaniu przyznała się, że podrobione dokumenty kupiła od innego obywatela Wietnamu i miały jej się przydać w swobodnym podróżowaniu po Europie.

Pechowa Azjatka poddała się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i została wydalona na Ukrainę.

W samym 2019 roku pogranicznicy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 750 fałszywych dokumentów przedstawianych do kontroli podczas przekraczania granicy.

zdjęcie ilustracyjne canva, zdj.KAS