Gladiatorzy pływali medalowo

9 grudnia 2019

5 grudnia 2019 r. zawodnicy klubu Gladiator Przemyśl, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, wzięli udział w XVII Podkarpackim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Kolbuszowej. Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników i trenerów osób z niepełnosprawnością intelektualną, którzy mają możliwość udziału w sportowej rywalizacji prowadzonej, jak nigdzie indziej, w duchu fair-play, przy niepowtarzalnej atmosferze i gorącym dopingu.

Tegoroczna edycja mityngu zgromadziła na krytej pływalni Fregata w Kolbuszowej 15 reprezentacji podkarpackich klubów Olimpiad Specjalnych. Rywalizacja sportowa toczyła się zgodnie z oficjalnymi konkurencjami pływackimi Olimpiad Specjalnych Polska. Nasza kadra pływacka wystartowała w szerokim 9 osobowym składzie, a swoje umiejętności sprawdzali w wyścigach na:

  • 15 m chód po dnie,
  • 10 m pływanie z asystą,
  • 25 m stylem dowolnym,
  • 25 m stylem grzbietowym,
  • 50 m stylem dowolnym.

Gladiatorzy wypływali łącznie 13 medali w tym: 6 złotych, 5 srebrnym i 3 krążki brązowe. Reprezentacja pływacka klubu Gladiator Przemyśl w składzie: Emilia Hanas, Gabriela Huk, Patrycja Król, Kamila Grzech, David Baran, Wiktor Madycki, Łukasz Zaleski, Wiktor Kisiel i Mateusz Fejdasz przygotowywana jest przez trenerów Małgorzatę Biłas i Piotra Pająka.

Tekst, zdjęcia: Piotr Pająk