Niemal 3 tysiące paczek papierosów skonfiskowanych w Medyce

3 grudnia 2016

W pomysłowo wykonanych przeróbkach w samochodzie, obywatelka Ukrainy ukryła ponad 2,7 tys. paczek papierosów. Wpadła podczas kontroli Służby Celnej na przejściu granicznym w Medyce.

W dniu 30 listopada, około godziny 19:30 na przejściu granicznym w Medyce, 24-letnia kobieta kierująca Mercedesem Sprinterem wybrała pas „nic do zgłoszenia”. Celnicy jednak postanowili bliżej przyjrzeć się temu pojazdowi i sprawdzić deklarację obywatelki Ukrainy.

Szybka kontrola z wykorzystaniem skanera rtg pokazała, że pojazd posiada dwie skrytki: jedną w dachu a drugą w ściance oddzielającej przestrzeń pasażerską od bagażowej. W oby było łącznie 2720 paczek papierosów marki Marlboro oraz Kent.

Kobieta przyznała się do przemytu. Wyjaśniła funkcjonariuszom, że skrytki w samochodzie pomógł wykonać jej brat. Razem również ukryli papierosy. Kobieta miała z kontrabandą przejechać przez granicę i dojechać do Warszawy, gdzie już jej brat miał się zająć rozładunkiem papierosów i wprowadzeniem ich na czarny rynek.

Pomysł na nielegalny zarobek zakończył się wszczęciem sprawy karnej skarbowej, konfiskatą papierosów oraz samochodu. Dodatkowo Służba Celna wystąpiła do SG z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej obywatelkę Ukrainy do powrotu.