Nielegalnie przekroczyli granicę niedaleko Korczowej chcąc dostać się do Niemiec

5 czerwca 2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali trzech obywateli Turcji. Dwóch z nich dokonało nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski.

W dniu 1 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej podczas patrolu zauważyli ślady przekroczenia granicy. Przy pomocy psa służbowego w odległości kilkuset metrów od linii granicy w kompleksie leśnym zatrzymano dwóch obywateli Turcji w wieku 40 i 41 lat. Jeden z mężczyzn na stałe mieszkał w Niemczech, jak się okazało legalnie wyjechał na Ukrainę aby potem przeprowadzić 41 – latka przez zieloną granicę. Godzinę później funkcjonariusze SG zatrzymali w przygranicznej miejscowości Duńkowice kolejnego obywatela Turcji w wieku 36 – lat. Mężczyzna, również na stałe mieszkający w Niemczech, miał tam wywieźć dwóch swoich rodaków.

Zatrzymani cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia zielonej granicy dodatkowo 40 – latek oraz 36 – latek usłyszeli zarzut organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom prawa.