Nielegalni uchodźcy zatrzymani przez Straż Graniczną

10 maja 2017

Kolejni cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W sobotę 6 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach wspólnie z PSG w Hermanowicach zatrzymali trzech obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Hindusi to mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Cudzoziemcy chcąc ukryć swoją tożsamość podali pogranicznikom nieprawdziwe dane osobowe. Jednak funkcjonariusze odnaleźli w lesie dokumenty zatrzymanych mężczyzn, które pomogły ustalić ich tożsamość. Imigranci planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy.

Za nielegalne przekroczenie granicy cudzoziemcy zostali skazani na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wczoraj w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

W poniedziałek 8 maja funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali obywatela Rosji, który również dokonał nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Dodatkowo zatrzymano obywatela Austrii, który miał go wywieźć na zachód Europy.

Natomiast funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali 41 – letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej. Mężczyzna planował dostać się do Austrii i tam poszukać pracy. Cudzoziemca ukarano mandatem za nielegalne przekroczenie granicy, w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej.