Napadli na nastolatka. Pobili go i ukradli rower. Są już w rękach przemyskiej policji

15 sierpnia 2017

Trzech mieszkańców Przemyśla zaatakowało 17-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło w okolicy ul. Brudzewskiego w Przemyślu.

W zeszłą środę przed północą dwóch młodych rowerzystów wracało z boiska przy ulicy Wilczańskiej. W tunelu pod obwodnicą, gdzie prowadzi ścieżka rowerowa, podeszli do nich mężczyźni i wołali, by ci się zatrzymali. Rowerzyści nie reagowali na zaczepki i próbowali się w spokoju oddalić. W pewnym momencie mężczyźni zaczęli za nimi biec. Pokrzywdzeni uciekli w kierunku galerii, gdzie się rozdzielili. Tam też jeden z nich 17-letni mieszkaniec Przemyśla, został złapany, zrzucony z roweru i pobity. Nastolatek pozostawił jednoślad i uciekł.

W trakcie poszukiwań, sprawcy od razu zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych i zatrzymani przez policjantów. Jeden z nich został zatrzymany, gdy szedł w kierunku funkcjonariuszy z rowerem.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i w miniony piątek zostali doprowadzeni do prokuratury. Są oni podejrzani o pobicie 17-letniego mieszkańca Przemyśla, a 23-latek dodatkowo o kradzież roweru należącego do pokrzywdzonego.