Najwyższy stopień generalski dla „przemyślanina” Dominika Tracza

19 maja 2014

Z okazji zbliżającego się Święta Straży Granicznej, związany z Przemyślem generał brygady Dominik Tracz otrzymał od Prezydenta RP awans na generała dywizji. Ten najwyższy stopień oficerski w Straży Granicznej został przyznany dopiero drugi raz, w ciągu 23 lat istnienia tej formacji.

Komendant Straży Granicznej generał dywizji Dominik Tracz,  przez pięć lat pełnił w Przemyślu funkcję Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Od 2011 roku, kiedy otrzymał pierwszą nominację generalską, był drugim generałem pełniącym służbę w Przemyślu.  Przez ten czas zdążył bardzo zżyć się z miastem, co wielokrotnie powtarzał w publicznych wypowiedziach.

Jest niezwykle utalentowanym oficerem, autorem wielu nowatorskich rozwiązań usprawniających kontrole graniczne takich jak np.zielone pasy, wspólne polsko – ukraińskie patrole po pasie granicznym czy też ułatwienia w przekraczaniu granicy w ramach małego ruchu granicznego.

Generał Tracz ma na swoim koncie ma wiele odznaczeń m.in.: Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.