Najsłynniejsze spektakle operowe w Centrum Kulturalnym

12 grudnia 2014

Centrum Kulturalne w Przemyślu będzie retransmitować cykl spektakli operowych z najsłynniejszego na świecie operowego teatru – nowojorskiej Metropolitan Opera w ramach znanego przedsięwzięcia „The Met : Live in HD”.

Cykl retransmisji w przemyskim Centrum Kulturalnym rozpocznie się 27 grudnia, o godzinie 17 od komedii Giuseppe Verdiego „Falstaff”. Premiera tej inscenizacji odbyła się 6 grudnia, w The Metropolitan, która należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy, którymi rozbrzmiewa od 1883 r. O występowanie na jej scenach zabiegali najwięksi, łącznie z Marią Callas.

„The Met : Live in HD” nawiązuje do bogatej, ponad 80 -letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego teatru. Pierwsza retransmisja, którą był „Zaczarowany flet” Mozarta odbyła się w 2006 r i obejrzało ją 30 tys. widzów zgromadzonych w 150 salach na terenie USA. Obecnie transmisje przekazywane są do ponad 1900 kin w 64 krajach. Centrum Kulturalne w Przemyślu pragnąc miłośnikom opery dostarczyć ogromnej dawki wruszeń i przeżyć na najwyższym poziomie również przyłączyło się do tej inicjatywy.

Spektakl „Falstaff” potrwa około 3 godzin, w tym jedna przerwa. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w CK oraz sklepie Musicland.