Na ulicy Noskowskiego pojawiły się dwa znaki zakazu parkowania

19 czerwca 2016

Na ulicy Noskowskiego w Przemyślu pojawił się znak dotyczący zakazu parkowania. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że to dla nich spore utrudnienie. Po licznych interwencjach udało się wynegocjować kompromis.

W górnej i dolnej części ulicy Noskowskiego w Przemyślu pojawił się znak zakazu parkowania. Okoliczni mieszkańcy twierdzą,  że to dla nich duże utrudnienie, które spowodowało, że nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów. O tym problemie powiadomili radnego Macieja Kamińskiego.

Popieram zakaz parkowania na ul. Noskowskiego, przy wjeździe od ulicy Św. Jana Nepomucena, gdzie od bardzo dawna był problem z bezpieczeństwem dla kierowców i pieszych poprzez zaparkowane tam samochody, które blokowały prawy pas ruchu. Trzy lata temu jako zarząd osiedla Salezjańskie sam starałem się o postawienie takiego znaku. Natomiast nie jestem pewny czy konieczny był zakaz parkowania na górnej części tej ulicy, który skomplikował życie mieszkańców – mówi radny Maciej Kamiński – Rozwiązaniem kompromisowym jakie byłoby tutaj korzystne, to w dozwolonej odległości od przejścia dla pieszych obniżenie chodnika po prawej stronie jadąc od dołu ulicy, który jest wystarczająco szeroki. W ten sposób w miejscu tym powstałoby 8-10 miejsc parkingowych. Nie uszczęśliwimy wszystkich, ale na pewno w jakiś sposób rozwiązałoby to sprawę.

Po kilku interpelacjach radnego, problem udało się rozwiązać. W dolnej części ulicy, na chodniku zostanie wydzielonych 8 miejsc do parkowania. Dodatkowym ułatwieniem dla okolicznych mieszkańców, jakie ma się pojawić w najbliższym czasie będzie również poszerzenie parkingu przy ul. Glazera 20.